Dentysta Kielce

Implantologia stomatologiczna
– Implanty zębowe Kielce

Utrata zębów to powszechny problem, który dotyka ludzi w każdym wieku. Nie tylko obniża ona estetykę uśmiechu, ale także utrudnia codzienne funkcjonowanie. Skutkuje to tym, że osoby posiadające ubytki w uzębieniu stopniowo wycofują się z życia towarzyskiego a ich komfort psychiczny znacznie się pogarsza. Z pomocą przychodzi zabieg implantacji, czyli wszczepienia implantów w ubytki. Decydując się na implanty zębowe w naszym gabinecie masz pewność, że przez długie lata będziesz cieszyć się pięknym, naturalnie wyglądającym uśmiechem oraz komfortem podczas jedzenia, czego nie zapewnia żadna inna metoda.

Co to są implanty stomatologiczne?

Implant zębowy jest tytanowym zamiennikiem naturalnego korzenia zęba, który swoim wyglądem przypomina małą śrubkę. Tytan, z którego zbudowany jest implant to biokompatybilny materiał, który jest dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Dodatkowo posiada on możliwość łączenia się z żywą kością podczas procesu osteointegracji. Implant zastępuje usunięty bądź utracony wcześniej naturalny korzeń i umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej. Implanty stomatologiczne to obecnie jedna z najlepszych metod na uzupełnienie braków zębowych. Implant genialnie zastępuje korzeń naturalnego zęba, a sąsiadujące z nim zdrowe zęby pozostają nietknięte i nie ma konieczność ich szlifowania. 

Model implantu zębowego

Implanty zębowe – kto powinien się na nie zdecydować?

Wszczepienie implantów zębowych jest zalecane wszystkim pacjentom, którzy pragną uzupełnić braki zębowe w taki sposób, jaki zapewni im pełen komfort podczas spożywania posiłków oraz podczas prowadzenia rozmów. Implanty to gwarancja poprawy estetyki uśmiechu, która wpływa na pewność siebie oraz samoakceptacje. Na implanty zębowe powinno się zdecydować, gdy:

 • zachodzi potrzeba uzupełnienia większej liczby ubytków zębowych aż do bezzębia
 • pragniesz uzupełnić braki w przypadku nieobecności zawiązków zębów stałych
 • – zachodzi potrzeba poprawy jakości życia osobom posiadającym protezy ruchome
 • zachodzi potrzeba uzupełnienia braków zębowych u pacjentów nietolerujących protez ruchomych oraz tych, którzy mają zanikły wyrostek zębodołowy oraz u osób stosujących całkowite protezy ruchome
Implant stomatologiczny

Implanty zębowe – przeciwskazania

Pomimo tego, że cały zabieg implantacji nie jest skomplikowany, to jednak nie każdy z nas może z niego skorzystać. Sytuacje, w których należy całkowicie zrezygnować z wszczepienia implantu zębowego to:

– nowotwór występujący w okolicy miejsca implantacji

– demencja starcza

– choroby psychiczne

– leczenie bifosfonianami w formie doustnej przez co najmniej 3 lata bądź w formie dożylnej w jakimkolwiek okresie czasu

– ciężkie schorzenia ogólne

Implanty stomatologiczne Kielce

Jak przebiega leczenie implantologiczne? Implantologia stomatologiczna w Ideal Dent

Pierwsza odbywa się wizyta konsultacyjna. Nasz wykwalifikowany lekarz po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjenta tworzy indywidualny plan leczenia, który opiera się na dokładnym badaniu stanu zębów oraz diagnostyce radiologicznej. Standardowy zabieg wszczepienia implantu zęba polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie na wykonaniu w niej otworu, do którego zostanie wprowadzony wszczep. Nowe zęby wykonywane są po kilku miesiącach, które są niezbędne do tego, aby odpowiednio dobrze implant zrósł się z kością. Zabieg implantacji w naszym gabinecie stomatologicznym jest całkowicie bezbolesny. To wszystko za sprawą skutecznych środków znieczulających, z jakich korzystamy. Stosujemy najlepsze systemy implantologiczne oraz współpracujemy z renomowanymi pracowniami protetycznymi, dzięki czemu gwarantujemy każdemu z naszych klientów pełen profesjonalizm.

Zdjęcie implantu stomatologicznego
 • Jakie są zalecenia po wszczepieniu implantu zęba?

 • 1

  przez kilka dni jeść tylko miękkie produkty

 • 2

  unikać produktów, które powodują przebarwienia zębów i zwiększają ryzyko infekcji

 • 3

  przestrzegać higieny jamy ustnej

 • 4

  unikać szkodliwych nawyków, takich jak gryzienie twardych cukierków

FAQ – implantacja zęba

1. Czy implantacja zęba boli?

Sam zabieg wszczepienia implantu w kość nie jest bolesny, ponieważ implantacja zostaje przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym.

2. Ile czasu trwa założenie implantu zęba?

Zabieg wszczepienia implantu zęba trwa około 20 minut. Jest on w pełni bezbolesny dla pacjenta, ponieważ podane zostaje znieczulenie miejscowe.

3. Jak długo utrzymuje się ból po wszczepieniu implantu zęba?

Ból po implantacji powinien ustąpić samoczynnie po kilku tygodniach od wykonania zabiegu. Uczucie obecności ciała obcego oraz ból to normalne objawy, towarzyszące po każdym wszczepieniu implantu. Aby zminimalizować uczucie bólu, można stosować doraźne leki przeciwbólowe.

4. Czego nie wolno robić po założeniu implantu zęba?

Przez 2 dni po zabiegu należy unikać gorących i bardzo zimnych dań. Ponadto dieta powinna opierać się na płynnych lub półpłynnych pokarmach. W czasie gojenia się obszaru założenia implanta nie wolno palić papierosów oraz pić alkoholu, napojów gazowanych i produktów mlecznych. Należy unikać przeżuwania i gryzienia pokarmu w miejscu wstawienia implantu aż do zagojenia się rany.

5. Ile kosztuje implant zęba? Cena implantów stomatologicznych Kielce

Wprowadzenie implantu to koszt rozpoczynający się od 2500 złotych. W przypadku wyboru korony pełnoceramicznej lub hybrydowej na implancie, cena to 3500 złotych. W cenie zawiera się szablon implantologiczny 3D, wprowadzenie implantu, odsłonięcie implantu, śruba gojąca, kształtowanie profilu wyłaniania/dziąsła, zdjęcie szwów, wskazania pozabiegowe i opieka pozabiegowa.

6. Implant zęba – jak długo trwa proces gojenia?

Proces gojenia tkanki dziąsła jest stosunkowo krótki i zajmuje orientacyjnie od 10 do 14 dni. Integracja implantu z kością może potrwać natomiast nawet do 6 miesięcy.

7. Ile utrzymuje się implant zęba? Kielce – implanty stomatologiczne

Implanty zębów to bardzo efektywna i długotrwała metoda odbudowy ubytków w uzębieniu. Ich trwałość zależy od indywidualnych uwarunkowań anatomicznych szczęk oraz stanu ogólnego zdrowia Pacjenta. Ważna jest także higiena jamy ustnej. U większości osób z implantami protezy są w świetnym stanie po 10 latach. Jeśli pojawia się konieczność wymiany implantów zębowych, to po wielu latach od ich założenia.

8. Czy implant zęba może się nie przyjąć?

Odrzucenie implantu zębowego przez organizm jest rzadkim zjawiskiem, jednak sporadycznie się zdarza. Zdecydowanie się na profesjonalną klinikę używającą najwyższej klasy implantów oraz stosowanie się do zaleceń lekarza znacznie minimalizuje ryzyko odrzucenia implantu zęba przez organizm.