Leczenie zębów w narkozie pozwala wyeliminować problem panicznego strachu przed dentystą. Czasami jest też jedyną możliwością na przeprowadzenie zabiegów stomatologicznych osób borykających się z niektórymi schorzeniami oraz pacjentów z planowaną ekstrakcją – wyrywanie zębów w znieczuleniu, np. usuwanie ósemek, które się do końca nie wyrżnęły nierzadko bywa jedynym sposobem na pozbycie się uciążliwego bólu.
Profesjonalnie i bezpiecznie
Leczenie zębów w narkozie (tj. znieczuleniu ogólnym lub sedacji) jest całkowicie bezpieczne, jeśli przeprowadzane jest przez odpowiednio wykwalifikowany personel, mający do dyspozycji właściwe zaplecze anestezjologiczne. W naszej przychodni nad bezpieczeństwem zabiegu w znieczuleniu ogólnym czuwa doświadczony zespół anestezjologiczny oraz stomatologiczny. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu przeprowadzamy znieczulenie oraz monitorujemy funkcje życiowe naszych pacjentów. Sukcesem w procesie leczenia jest ścisła współpraca zespołu leczącego i zaangażowanie Pacjenta w wypełnienie wszelkich zaleceń.
Leczenie oraz wyrywanie zęba
Mając świadomość tego, że bezpieczeństwo pacjenta zależy także od jego postępowania, pilnujemy tego, by każda osoba została poinformowana o wytycznych kwalifikujących do zabiegu. Jeśli leczenie lub usuwanie zębów w narkozie albo inna forma leczenia przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym mają być bezpieczne należy:
- ostatni posiłek spożyć na 6 godzin przez zabiegiem (dotyczy to także drobnych przekąsek),
- płyny można przyjmować do 2 godzin przed zabiegiem.
- koniecznie powiadomić anestezjologa o wszelkich przyjmowanych lekach (W tym celu Pacjentów przygotowujących się do zabiegu w znieczuleniu ogólnym prosimy o wypełnienie ankiety anestezjologicznej, która pozwoli ograniczyć ryzyko powikłań do minimum. Wywiad anestezjologiczny przeprowadzamy u dorosłych).
Stomatologia pod narkozą a objawy uboczne
Jeśli pacjent decyduje się na leczenie zębów w narkozie, nasz personel informuje go również o wszelkich możliwych objawach ubocznych. Zalicza się do nich m.in. nudności, wymioty, kaszel, senność, zawroty głowy. Jeśli podczas zabiegu przeprowadzana była ekstrakcja (np. usuwanie ósemek w narkozie), mogą pojawić się także krwawienia.
Interesuje Cię leczenie zębów w narkozie?