Dentysta Kielce

Usuwanie i leczenie zębóww narkozie

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że leczenie stomatologiczne może wiązać się ze strachem. Z myślą o osobach zmagających się z tzw. dentofobią oraz osób, u których standardowe – świadome leczenie jest niemożliwe do przeprowadzenia, Ideal Dent proponuje alternatywne rozwiązanie. Jest to stomatologia w narkozie – usługa obejmująca profesjonalne leczenie i ekstrakcję zębów w narkozie u osób dorosłych. 

Leczenie zębów w narkozie pozwala wyeliminować problem panicznego strachu przed dentystą. Czasami jest też jedyną możliwością na przeprowadzenie zabiegów stomatologicznych osób borykających się z niektórymi schorzeniami oraz pacjentów z planowaną ekstrakcją – wyrywanie zębów w znieczuleniu, np. usuwanie ósemek, które się do końca nie wyrżnęły nierzadko bywa jedynym sposobem na pozbycie się uciążliwego bólu. 

Profesjonalnie i bezpieczniew znieczuleniu ogólnym

Leczenie zębów w narkozie (tj. znieczuleniu ogólnym lub sedacji) jest całkowicie bezpieczne, jeśli przeprowadzane jest przez odpowiednio wykwalifikowany personel, mający do dyspozycji właściwe zaplecze anestezjologiczne. W naszej przychodni nad bezpieczeństwem zabiegu w znieczuleniu ogólnym czuwa doświadczony zespół anestezjologiczny oraz stomatologiczny. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu przeprowadzamy znieczulenie oraz monitorujemy funkcje życiowe naszych pacjentów. Sukcesem w procesie leczenia jest ścisła współpraca zespołu leczącego i zaangażowanie Pacjenta w wypełnienie wszelkich zaleceń.

Leczenie w narkozie Kielce

Leczenie oraz wyrywanie zęba pod narkozą wymaga od Pacjentaokreślonego przygotowania

Mając świadomość tego, że bezpieczeństwo pacjenta zależy także od jego postępowania, pilnujemy tego, by każda osoba została poinformowana o wytycznych kwalifikujących do zabiegu. Jeśli leczenie lub usuwanie zębów w narkozie albo inna forma leczenia przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym mają być bezpieczne należy:

  • ostatni posiłek spożyć na 6 godzin przez zabiegiem (dotyczy to także drobnych przekąsek),
  • płyny można przyjmować do 2 godzin przed zabiegiem.
  • koniecznie powiadomić anestezjologa o wszelkich przyjmowanych lekach (W tym celu Pacjentów przygotowujących się do zabiegu w znieczuleniu ogólnym prosimy o wypełnienie ankiety anestezjologicznej, która pozwoli ograniczyć ryzyko powikłań do minimum. Wywiad anestezjologiczny przeprowadzamy u dorosłych).

Stomatologia pod narkozą a objawy uboczne

Jeśli pacjent decyduje się na leczenie zębów w narkozie, nasz personel informuje go również o wszelkich możliwych objawach ubocznych. Zalicza się do nich m.in. nudności, wymioty, kaszel, senność, zawroty głowy. Jeśli podczas zabiegu przeprowadzana była ekstrakcja (np. usuwanie ósemek w narkozie), mogą pojawić się także krwawienia.

Interesuje Cię leczenie zębów w narkozie?Jesteśmy do Twojej dyspozycji!