Dentysta Kielce

Dla kogo wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg, z którego może skorzystać praktycznie każdy Pacjent niezadowolony z odcienia swojego szkliwa. Przebarwienia najczęściej powstają powoli – z biegiem czasu odcień zębów zaczyna się zmieniać, wskutek m.in. nawyków żywieniowych, palenia papierosów oraz nieprawidłowej higieny. Z tego powodu na wybielanie zębów najczęściej decydują się osoby dorosłe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zabieg wykonać także u młodzieży. Typowe osady nazębne najczęściej pochodzą z kawy i herbaty, wina oraz soków. Zęby o wiele szybciej mogą zmienić kolor u osób palących tytoń, który powoduje stopniowe nasilanie się ich ciemnienia.

Wybielanie zębów – dlaczego warto?

Regularna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, ale niestety niektóre przebarwienia wnikają głęboko w strukturę zęba, dlatego są bardzo trudne do usunięcia. Domowe sposoby wybielania często są nieskuteczne, a powtarzane zbyt często mogą okazać się nawet groźne dla kondycji szkliwa. Samodzielne powtarzanie zabiegów wybielających, bez konsultacji z lekarzem stomatologiem, może stać się bezpośrednią przyczyną:

Umów wizytę

Czym wyróżnia sięgabinetowe wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to szeroki wachlarz metod stosowanych w gabinetach stomatologii estetycznej. Specjalnie dobrane preparaty pomagają usunąć ze szkliwa ciemniejsze partie i niechciane przebarwienia, nadać zębom ładnego koloru oraz blasku. Zabieg pozwala uzyskać uśmiech bielszy nawet o kilka tonów. Przed samą procedurą wybielania zawsze przeprowadza się gabinetową higienizację, co dodatkowo poprawia jakość i zdrowie uzębienia. W naszym gabinecie stomatologicznym zabieg wybielania zębów to czysta przyjemność, a metody wybielania są w pełni bezpieczne.

Zobacz różnicę przed i po zabiegu

Wybielanie zębów – metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa to jeden z najczęściej stosowanych sposobów we współczesnej stomatologii estetycznej. W naszej klinice wykonujemy wybielanie zębów w Kielcach z wykorzystaniem wysokiej jakości żelu wybielającego i nakładki dopasowanej do łuków zębowych Pacjenta. Nakładkę wykonuje się z elastycznego tworzywa, w dopasowaniu do modelu uzębienia konkretnej osoby. W składzie żelu znajduje się nadtlenek wodoru o stężeniu dobranym do odcienia szkliwa i efektu, który Pacjent chce uzyskać. Lekarz dentysta zakłada nakładkę z żelem. Efekt trwałego wybielenia widoczny jest już po kilku dniach. Dowiedz się, ile kosztuje wybielanie zębów w naszym gabinecie stomatologicznym i umów wizytę już teraz!

Wybielanie zębów metoda nakładkowa

FAQ – wybielanie zębów

1. Ile kosztuje wybielanie zębów? Kielce – cena wybielania gabinetowego.

Wybielanie nakładkowy zębów w gabinecie dentystycznym, tak zwane Boutique Whitening, to koszt około 1000 złotych. W cenie znajduje się personalizowana nakładka, dopasowana do łuków zębowych Pacjenta, co gwarantuje nienaganny efekt zabiegu. 

2. Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Przeciwwskazaniem do wybielania zębów są ubytki próchnicowe, stany zapalne dziąseł, odsłonięte korzenie zębowe, liczne afty, nadżerki i owrzodzenia oraz nadwrażliwość zębów. Zabieg też nie jest zalecany Pacjentom chorującym na cukrzycę, epilepsję, chorobę Parkinsona czy nowotwory. Przeciwskazaniem jest także ciąża i karmienie piersią oraz oczywiście uczulenie na którykolwiek ze składników substancji wybielających.

3. Jak przygotować się do wybielania zębów?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów należy wyleczyć wszystkie ubytki. Zalecane jest także poddanie się usuwaniu kamienia oraz osadów nazębnych. W tym celu można umówić się na scaling i piaskowanie – najlepiej w tej samej klinice, w której przeprowadzane będzie wybielanie.

4. Ile utrzymuje się efekt wybielania zębów?

Efekt po gabinetowym wybielaniu zębów powinien być widoczny przez około 3 lata po zabiegu. Okres ten jednak może się różnić u poszczególnych Pacjentów w zależności od wybranej metody wybielania oraz tego, jak dbali oni o zęby po zabiegu.

5. Czy zabiegi wybielające zęby osłabiają je?

Prawidłowo przeprowadzone wybielanie zębów nie ma negatywnego wpływu na ich kondycję. Pod żadnym pozorem nie należy wykonywać tego zabiegu w domu, ponieważ można uszkodzić szkliwo i zmiękczyć je. Wskazane jest jedynie profesjonalne wybielanie zębów.

6. Gabinetowe wybielanie zębów Kielce – dlaczego warto zdecydować się na stomatologiczne wybielanie zębów?

Warto zdecydować się na wybielanie zębów u dentysty, ponieważ gwarantuje to bezpieczeństwo podczas zabiegu, a także lepszy efekt – trwalszy, bardziej równomierny i dopasowany do preferencji Pacjenta. Stomatolog dobierze odpowiedni preparat, a dzięki personalizowanym nakładkom i stałej kontroli podczas wizyty, efekt będzie zbliżony do oczekiwanego rezultatu. 

7. Ile razy można wybielić zęby?

Odpowiedni moment na ponowne wybielenie zębów każdorazowo ustala się podczas konsultacji z lekarzem dentystą, który oceni stan szkliwa i dopasuje metodę wybielania do stanu zębów. Ogólnie przyjmuje się, że między zabiegami powinno odczekać się minimum sześć miesięcy.

8. Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Przez 48 godzin po zabiegu wybielania zębów obowiązkowe jest stosowanie białej diety, która wyklucza barwiące produkty i słodkie napoje (kawa, herbata, kolorowe owoce i warzywa, kakao i czekolada, czerwone mięso). Zmniejsza to ryzyko osadzenia się barwnika na chropowatej powierzchni zęba. Białą dietę najlepiej stosować jak najdłużej, nawet do 14 dni po wybielaniu. Zalecane jest odstawienie lub ograniczenie papierosów.